'Analize biblike' tagged posts

Mekati i fundit

Sot per here te pare shava me mendje shoferin e autobusit. Ky eshte mekati i fundit qe kam bere sot….me sa jam i ndergjegjshem. Ndersa prisja me ngut qe njeri nga autobuset qe me con ne shtepi te nisej, pyeta njerin nga shoferet se kur nisej dhe me tha pas disa minutash dhe sapo dola […]

Bibla si pikture apo si dritare

Imagjinoni sikur jeni ne nje resort ne mes te maleve dhe gjithcka shikoni jashte eshte jashtezakonisht e bukur. Keni nje dhome te ndricuar dhe ne te gjitha anet fotografi ne korniza te shtrenjta. Ti mrekullohesh sesa bukur fotografe profesioniste kane kapur kendveshtrime te natyres. Ti mahnitesh dhe perpara se te largohesh ben fotografi perpara ketyre […]