Ketu mund te informoheni me shume mbi ngjarjet qe priten qe te ndodhin. Nese doni te shihni se cfare eshte postuar me pare ne kete kategori, klikoni  Lajme te Vjetra .

Studim Javor Biblik

A deshiron te studiosh Biblen me te tjere dhe te ekspozohesh drejt mesazheve qe nuk arrin t’i shikosh ne leximin tend personal? A deshiron qe te besh pyetje dhe te marresh pergjigje lidhur me koncepte biblike, vargje te veshtira apo si mund te zbatohen sot mesazhe qe jane thene ne  nje epoke tjeter? A do […]

Koncerti i Krisht-lindjes

This event automatically recurs every month so you don’t have to re-enter it over and over.

Dashuria dhe Respekti

Nje Seminar interesant qe vlen kryesisht per ata qe jane tashme ne cift, por ka nje vlere te jashtezakonshme per ata qe duan te hyjne ne nje lidhje serioze apo jane ne medyshje. Nga studimet e bera nga psikologet ka dale qe shumica e burrave kerkojne te respektohen nga grate e tyre, ndersa shumica e […]

Gezuar Pashken

Cdo vit ne kete kohe festohet Pashka. Per disa eshte nje dite me shume pushim, per te tjere eshte kohe per te bere blerje te tjera. Ka nga ata qe e mbushin shtepine me veze nga me te ndryshmet dhe te tjere qe presin te shkojne me mesnate ne kishe. Por pse festohet Pashka?  A […]