Studim Javor Biblik

  • A deshiron te studiosh Biblen me te tjere dhe te ekspozohesh drejt mesazheve qe nuk arrin t’i shikosh ne leximin tend personal?
  • A deshiron qe te besh pyetje dhe te marresh pergjigje lidhur me koncepte biblike, vargje te veshtira apo si mund te zbatohen sot mesazhe qe jane thene ne  nje epoke tjeter?
  • A do qe cdo jave te tregosh perkushtimin tend ndaj Zotit duke vecuar nje kohe per te qene ne pranine e Tij me besimtare te tjere?

Nese ndonjeheres prej tyre i the PO, atehere je ftuar ne studimin e bibles.

Ne takohemi cdo te premte pasdite ne oren 7.00pm ne East York-kryqezimi Victoria Park/St.Clair Eve E. Javen e pare dhe te trete studimi eshte ne Anglisht, ndersa javet e tjera ne shqip.

Deshira jone eshte qe ne cdo skaj te Torontos te kemi nje grup qe studion biblen ne shqip. Nese ti nuk arrin te marresh pjese ne nje nga grupet aktuale per shkak te largesise apo dites dhe ores te papershtatshme, a do te deshiroje te fillonim nje grup studimi ne shtepine tende?

0 Comments

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.