Mireseerdhe

Nje bashkesi shqiptare qe e do Zotin sinqerisht te fton ty te zbulosh planin e Krijuesit. Njohja e Zotit fillon me nje vendim, por eshte nje udhetim qe ne te ftojme ta bejme sebashku.

Dhuro $

Cdo dhurate financiare eshte shume e nevojshme. Jep online duke zgjedhur Albanian Evangelical Church

Vendtakimet

Vendtakimi

Lajmet e fundit

Bekimet e pjesemarrjes ne nje studim biblik

A ke menduar sefundmi ta studiosh biblen? Disa e lexojne Biblen nje here per te krijuar idene se per cfare behet fjale sic per nje liber ku mbahen mend ngjarjet dhe veprimet. Disa e rilexojne Biblen si nje ritual te nevojshem per te qetesuar ndergjegjen dhe per te fituar pike me Zotin. Prej ndjekesve te […]

Nje nga gjerat e mrekullueshme qe…

Nje nga gjerat e mrekullueshme qe KISHA ben ne jetet tona individualiste eshte “i sjell njerezit bashke”. Ne cilin vend ti i afron njerez te ndryshem ne nje vend dhe me kalimin e kohes behen si nje familje? Kjo ben qe ne kohet e veshtira individet qe kane Familje, jashte familjes se gjakut nuk e […]

Advent 6-I derguari

Fjala qe do meditojme sot eshte: I Derguari. Gjoni 3 na flet sesi Perendia “dergoi” Fjalen e Gjalle qe te behej njeri dhe Shpetimtar i njerezimit.Gjoni 1 na thote qe Fjala ishte Perendi, perpara fillimit te gjithckaje. Fjala ishte aty kur ne u krijuam, Fjala do te jete prane nesh kur japim frymen e fundit, […]

Advent 5 – Fokusohu

Nese keni syze sic une do rrefeheni qe i keni te domosdoshme ne cdo gje qe beni ne jeten tuaj syhapur. Por pervec se nevojes per te patur syze – ato duhet te jene me numrin e duhur. Une nuk perdor syzet e dikujt tjeter apo shkoj ne dyqane dhe vendos cdo lloj syzesh qe […]

Aktivitetet

Nje varg cdo dite

Merr lajme periodike